DZISIAJ W „GOŚCIU NIEDZIELNYM”

■ Dlaczego święci są przeźroczyści?

Modlitwa za wstawiennictwem świętych jest w Kościele mocno zakorzeniona. Już w IV w. natrafiamy na wyraźne ślady kultu męczenników. Chrześcijanie modlą się wówczas za wstawiennictwem św. Hilarego, św. Marcina czy św. Ambrożego. Tradycja oddawania czci świętym jest w pełni uzasadniona. Nie skupiają oni uwagi na sobie, tylko stoją po drugiej stronie reflektora, kierując snop światła na Wszechmocnego. Są znakiem Jego obecności.

PONADTO W „GOŚCIU":

■ „Pan Jezus przytulił mnie w momencie, kiedy najbardziej tego potrzebowałem" - o swojej

drodze do Kościoła opowiada reżyser Patryk Vega;

■ w z rozwiedzionymi Kościół musi cierpieć i płakać, ale nie może mówić, że nic się nie

stało — przekonują w rozmowie z „Gościem" małżonkowie Ludmiła i Stanisław

Grygielowie, długoletni przyjaciele św. Jana Pawła II.