TYGONIK KATOLICKI

Zapraszamy do lektury „Niedzieli" nr 45 na 9 listopada 2014 r.

Proponujemy m.in. artykuły:

Temat numeru: Modlitwa za Kościół Prześladowany

Oczyszczanie z chrześcijan

Codzienność chrześcijan w Syrii jest tragiczna — setki tysięcy zostało przesiedlonych lub wyjechało z kraju, ponad tysiąc poniosło śmierć męczeńską. Na świecie co 5 minut traci życie jeden wyznawca Chrystusa. Co roku ginie za wiarę 105 tys. chrześcijan.

Po synodzie, ale i przed synodem

Kościół nie podał się duchowi świata. Mimo burzy medialnej i prób manipulowania synodem okazuje się, że nauczanie Kościoła o rodzinie, które dał Chrystus, pozostaje niezmienne.

By na granicy nie została wiara

Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Paryżu ks. inf. Stanisław Jeż mówi o polskiej emigracji we Francji, tej związanej z powstaniami i tej współczesnej, a także o znakach nadziei we francuskim Kościele.

Post scriptum do filmu „Bogowie" Film „Bogowie"

przypomina trudną drogę do pierwszego przeszczepu serca w Polsce.

W „Niedzieli Młodych":

* POJEDYNEK NA FLOW — czyli o jakość naszych słów chodzi —ks. Piotr Bączek.

* MUZYK Z CHRZEŚCIJAŃSKIEJ SZUFLADY — czy nadawanie artystom etykietki „muzyk chrześcijański" ma sens? — Olga Utrata.