Patriotyzm w naszej Małej Ojczyźnie dscf3610Dnia 11 listopada 2014 r. mogliśmy wyrazić miłość do Ojczyzny, uczestnicząc w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył Ksiądz Proboszcz Kan. Marek Szeląg.

Dziękowaliśmy Bogu za 96 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uczniowie naszej szkoły słowem i pieśnią patriotyczną oddali hołd bohaterom 1918 roku i wprowadzili nas w podniosły klimat Eucharystii. Artyści pięknie prezentowali się w strojach regionalnych krakowskich i szlacheckich.

Ksiądz Kanonik Marek Szeląg w okolicznościowym kazaniu przybliżył nam historię tragicznych dziejów naszej Ojczyzny. Mówił, czym jest prawdziwy patriotyzm i jakie z niego wypływają obowiązki.

Oprawę Mszy św. uświetnił chór parafialny. Po zakończeniu Eucharystii wraz z pocztem sztandarowym, przy którym zgromadziła się społeczność szkolna, udaliśmy się na cmentarz. Tam, przy mogile bohaterów, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny, Przewodniczący Rady Gminy Pan Józef Kaczmarczyk w imieniu nas wszystkich złożył wiązankę kwiatów.

Foto relacja 11.11.2014