Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

 

Zasady ministranta

 

DSC 66911. Ministrant kocha Boga i dla Jego chwały wzorowo spełnia swoje obowiązki.


2. Ministrant służy Chrystusowi w ludziach.


3. Ministrant zwalcza swoje wady i pracuje nad swoim charakterem.


4. Ministrant rozwija w sobie życie Boże.


5. Ministrant poznaje liturgię i żyje nią.


6. Ministrant wznosi wszędzie prawdziwą radość.


7. Ministrant przeżywa Boga w przyrodzie.


8. Ministrant zdobywa kolegów w pracy i zabawie dla Chrystusa.


9. Ministrant jest pilny i sumienny w nauce i pracy zawodowej.


10. Ministrant modli się za Ojczyznę i służy jej rzetelną pracą.