CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2015

1. Dziś — czwarta niedziela w ciągu roku, która wzywa nas do otwarcia się na głos przemawiającego do nas Boga.
2. Jutro — święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w naszym kościele o godz.11°° i 17°° Poświęcenie gromnic podczas Mszy Świętych. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas. Szczególnej modlitewnej pamięci polecamy s.Jadwiżanki, które pracowały w naszej parafii. 3. We wtorek po Mszy Świętej — błogosławieństwo gardła (chleba, wina i owoców) z okazji wspomnienia św. Błażeja.
4. W środę o godz. 1700 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta wieczorna.
5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem w, czwartek od godz. 16:30, a w sam pierwszy piątek pół godziny przed Mszą Świętą Czwartek — Msza Święta wieczorna. Po Mszy Świętej — błogosławieństwo chleba (soli) i wody ku czci św. Agaty. Adoracja w ciszy. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa — w piątek o godz. 17°° Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny — w sobotę o godz. ... Różaniec fatimski
6. Za tydzień — piąta niedziela w ciągu roku.
7. Zakończyliśmy wizytację duszpasterską parafii zwaną popularnie kolędą. Dziękujemy wszystkim, którzy mnie przyjęli. Bóg zapłać za otwarte drzwi domów i mieszkań, za życzliwość, gościnę i złożone ofiary. Postulaty wysuwane przez parafian przeanalizujemy na spotkaniach Parafialnych Rad Duszpasterskiej i Ekonomicznej i podejmiemy stosowne działania. Osobom żyjącym w niesakramentalnych związkach małżeńskich, a pragnącym uregulować sprawy swojego sumienia obiecuję jako wasz duszpasterz daleko idącą pomoc. Zainteresowanych zapraszam na plebanię w godzinach otwarcia kancelarii.
Wszystkich mieszkańców naszej parafii, zarówno tych, którzy mnie przyjęli po kolędzie, jak i tych, u których drzwi zastaliśmy zamknięte, obejmujemy modlitwą. Ofiarujemy za was mszę świętą, którą odprawimy we wtorek godz. 7:30.
8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: +Wacław Leśniak. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”
9. Msze św. Prasa
W tym tygodniu patronują nam:
- 3II- św. Błażej, biskup Sebasty w Armenii i męczennik z IV wieku
- 5II - św. Agata, dziewica i męczennica z czasów cesarza Decjusza
- 6II - święci męczennicy japońscy Paweł Miki i Towarzysze z XVI w
10. Pracowali w świątyni:
Dorota Kurowska, Halina Gliwińska, Lucjan Płaszewski, Krzysztof Żmudka,
Zbigniew Myszor, Stanisław Zygmunt, Dorota Wilk, Zenobia Ładoń
Przesłanie: Robert Jaworski
11. Są do nabycia gromnice- woskowe- bardzo polecam na jutrzejszą uroczystość.
12. Program peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży 15.02.2015r.
14:15- zgromadzimy się na parkingu gdzie będzie miała pierwsza stacja.
14:30 – powitanie symboli ŚDM
Koronka do Bożego Miłosierdzia
Adoracja Młodzieży
Punkt centralny: eucharystia koncelebrowana przez księży naszego dekanatu pod przewodnictwem ks. Bpa Grzegorza Kaszaka, na którą zapraszam całą parafię.
Przypominam o dzisiejszych spotkaniach:
Godz. 11:00 z rodzicami dzieci I-wszo komunijnych
16:00 młodzieży bierzmowanej
Sobota 11:00- zbiórka ministrantów i lektorów.