Akcja katolicka w parafii Chechło działała od 1998 do 2002 r.

Spotkania organizacyjno-formacyjne: w 1-wszy piątek miesiąca w salce katechetycznej.

Spotkania formacyjne: co kwartał na plebanii.

Adoracja Najświętszego Sakramentu: w 1-wszy czwartek miesiąca, w Wielki Piątek i Wielką Sobotę;

Droga Krzyżowa: w okresie Wielkiego Postu.

Różaniec: w październiku.

Aktualnie podejmujemy starania wznowienia działań parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, którego to zadania podjęła się p. Małgorzata Binek.