151114Liderzy00- We are waiting for you in Sosnowiec - takie przesłanie przekazują parafialni liderzy przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Napis ten, który opublikowany zostanie w sieci internetowej jest zaproszeniem do udziału w Tygodniu w Diecezjach, jaki w lipcu poprzedzać będzie spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Najpie

rw w Sosnowcu, a później w Olkuszu przedstawiciele prawie wszystkich parafii diecezji sosnowieckiej spotkali się z koordynującym przygotowania ks. Szymonem Wojciechowskim. Od 20 do 25 lipca przyszłego roku będą się oni opiekować rówieśnikami przybyłymi z całego świata. - Jest już prawie 5 tys. zgłoszeń na tygodniowy pobyt w diecezji sosnowieckiej. Chętni są praktycznie z całego świata, z Włoch, Australii, ale też np. z niespełna trzystutysięcznego państwa Bruneia - mówił do parafialnych liderów ks. Szymon Wojciechowski. Zdecydowana większość pielgrzymów zamieszka u polskich rodzin. Zwiedzą okolicę, pojadą też do Oświęcimia czy pójdą w jednodniowej pieszej pielgrzymce do Częstochowy.

- A dla młodzieży z naszej diecezji przygotowujemy kampus czyli obóz namiotowy w Jerzmanowicach - mówi ks. Sławomir Woźniak. Stąd jest tylko kilkanaście kilometrów do Krakowa. Młodzież diecezji sosnowieckiej będzie miała zapewniony transport do granic miasta. A gdy nie będzie spotkań z papieżem, w Jerzmanowicach planowany jest bogaty program: koncerty, spotkania w grupach, ale także np. szkolenie z pierwszej pomocy czy dzień w stylu seminaryjnym razem z klerykami seminarium diecezjalnego. - Szczegóły są aktualnie dogrywane - zdradza ks. Woźniak.

A do internetowej sieci (www.smds.pl, profil facebook’owy czy strona diecezji sosnowieckiej) trafi zdjęcie, na którym młodzież trzyma duży napis zapraszający do przyjazdu.

Oryginalny artykół