logo-sdm

DSCN0825Dnia 13 grudnia 2015r Mszą św w naszym kościele parafialnym rozpoczęliśmy pierwsze spotkanie formacyjno- informacyjne dekanatu Jaroszowiec, dotyczące Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016r.
Eucharystii przewodniczył ks Andrzej Milej duszpasterz dzieci i młodzieży w dekanacie Jaroszowiec , który w okolicznościowym kazaniu nawiązał do rozpoczętego Roku Jubileuszowego, otwarcia Drzwi Świętych i wypływających zeń łask.
Oprawę Liturgii Słowa oraz pieśni towarzyszących Eucharystii przygotowała młodzież stanowiąca bardzo ważny człon pieszej pielgrzymki diecezji Sosnowieckiej, grupy Jaroszowieckiej.

DSCN0845

Drugą część spotkania dzięki ks Dziekanowi Markowi Szelągowi w miłej i serdecznej atmosferze przeżyliśmy w domu parafialnym, gdzie połączyliśmy się we wspólnej modlitwie, przełamaliśmy się opłatkiem i mieliśmy możliwość złożyć sobie życzenia. Ponadto każdy z uczestników mógł wyrazić swoje przemyś

lenia i propozycje dotyczące tzw dnia w dekanacie organizowanego w ramach ŚDM.
Bardzo ważną stanowiła obecność kilkudziesięciu osób zainteresowanych organizacją ŚDM, które wyraziły wolę aktywnego włączenia się w prace przygotowawcze i przebieg w/w dnia. Gościem szczególnym był przewodniczący Rady Gminy Klucze P. Bogusław Paś wraz z rodziną.