ikon

Muzycy na co dzień grający m.in. w zespołach „Feel”, „De Press” czy „Armia” oraz soliści muzyki rozrywkowej wystąpili w Chechle z koncertem kolęd. Jednym ze śpiewających był ks. Adrian Piętka z Sosnowca.

Kolędy i pastorałki sprawiły, że kościół parafialny jeszcze raz stał się współczesnym Betlejem. Licznie zgromadzeni widzowie nie tylko słuchali, ale próbowali się włączyć w bardziej znane utwory. Ks. Marek Szeląg co prawda lekko ogłuchł, jak sam mówił, bowiem siadł koło samego głośnika, a momentami było głośno, ale te kilkadziesiąt minut sprawiło, że wszyscy zapomnieli o szarości dnia codziennego. A kolędy były na melodie tradycyjne, lecz również góralskie czy nawet jamajskie.

ks. Jarosław Kwiecień