Przed Światowymi Dniami Młodzieży (14)

17 styczeń 2016

logo sdmŚwiatowe Dni Młodzieży są wydarzeniem religijnym. Jednym z elementów jego finansowania jest partycypacja w kosztach pielgrzymów, którzy zgłoszą swój udział za pośrednictwem systemu rejestracyjnego po czym dokonają wyboru Pakietu Pielgrzyma i przyjadą do Krakowa. Pakiety Pielgrzyma zróżnicowane będą ze względu na wariant czasowy pobytu uczestników Światowych Dni Młodzieży.

Warto podkreślić, że wspomniane koszty ponoszą wszyscy uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, zarówno z Polski, jak i zza granicy. Zwolnione z nich są osoby z najbiedniejszych krajów np. byłego Związku Radzieckiego. Dla nich organizowana jest akcja Bilet dla Brata, z której dochód przeznaczony jest właśnie na ten cel. Podobne koszty były w czasie wszystkich ŚDM organizowanych w poprzednich latach. W Polsce podane niżej ceny ustalił centralny komitet organizujący wydarzenie w Krakowie. Dostosowują się do nich pozostałe diecezje. Zebrane kwoty stanowią część kosztów, pozostałą sfinansują sponsorzy.

Opcja TYGODNIOWA (A) od 25/07/2016 do 01/08/2016:
1-PAKIET A1: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
2-PAKIET A2: wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
3-PAKIET A3: zakwaterowanie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
4-PAKIET A4: transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.

Przy wyborze pakietów, zawierających zakwaterowanie możliwe jest poproszenie o wydłużenie świadczeń o dodatkowy dzień (do 2 sierpnia). Wówczas można wybrać pakiety: A1+, A3+ lub B1+.

Koszty powyższych pakietów to:
A1 - 690 zł.; A1+ - 760 zł.; A2 - 590 zł.; A3 - 490 zł.; A3+ - 520 zł. ; A4 - 190 zł.

Opcja WEEKENDOWA (B) od 29/07/2016 do 1/08/2016:
1-PAKIET B1: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
2-PAKIET B2: wyżywienie, transport ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.

Przy wyborze pakietów, zawierających zakwaterowanie możliwe jest poproszenie o wydłużenie świadczeń o dodatkowy dzień. Wówczas można wybrać pakiety: A1+, A3+ lub B1+.

Koszty pakietów:
B1 - 310 zł.; B1+ - 390 zł., B2 - 250 zł.

Opcja CZUWANIE I MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE (C)  30/07/2016 i 31/07/2016
PAKIET C: transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.

Koszt pakietu C1 - 150 zł.

Użyte pojęcia oznaczają:

Nocleg pielgrzyma - nocleg u rodziny, w szkole, w miasteczku namiotowym. Do noclegu przypisane jest śniadanie, które będzie wydawane na podstawie talonu śniadaniowego.

Wyżywienie  pielgrzyma - wydawane na terenie ŚDM dwóch ciepłych posiłków dziennie (jeden w ciągu dnia i drugi wieczorem) na podstawie dwóch osobnych talonów dla każdego pielgrzyma, który wybierze pakiet z wyżywieniem. Każdego dnia pielgrzym będzie miał do dyspozycji dwa talony, do zrealizowania w dowolnej kolejności: talon na posiłek dwudaniowy i talon na posiłek trzydaniowy.

Ubezpieczenie pielgrzyma - ubezpieczenie NW, KL i OC obejmujące okres pobytu na ŚDM w Krakowie.

Transport pielgrzyma - przejazdy komunikacją miejską w obrębie miasta oraz z miejsc noclegu do centrum wydarzeń i miejsc Wydarzeń Centralnych.

Plecak Pielgrzyma - materiały religijno-informacyjne oraz inne produkty niezbędne i pomocne w pełnym uczestnictwie w ŚDM.

Przypomnę, że diecezja sosnowiecka na czas ŚDM w Krakowie organizuje w Jerzmanowicach dla młodzieży z naszego terenu specjalny Kampus: miasteczko namiotowe. Uczestnicy tego kilkudniowego wydarzenia będą mieli okazję wysłuchać katechez, prelekcji, koncertów, uczestniczyć w szkoleniach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Uczestnictwo w zajęciach Kampusu jest bezpłatne, koszty bierze na siebie diecezja sosnowiecka. W dniach pobytu Ojca św. w Krakowie (czuwanie, Msza na zakończenie) uczestnicy Kampusu zostaną bezpłatnie dowiezieni do granic Krakowa, skąd w ramach najtańszego Pakietu Pielgrzyma (C1), który już trzeba opłacić, środkami komunikacji publicznej będą dowożeni w pobliże miejsc spotkań z Papieżem. Szczegóły Kampusu w Jerzmanowicach zostaną podane później. Zapisy na Kampus, ewentualnie na pozostałe pakiety prowadzone będą w parafiach.

kjk