Przed Światowymi Dniami Młodzieży (18)

14 luty 2016

logo sdmPrzyszedł czas na ujawnienie pierwszych informacji dla młodzieży z diecezji sosnowieckiej, która chce uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, a jednocześnie spotkać się w diecezjalnym gronie ludzi młodych. To dla nich organizowany jest Kampus JPII w Jerzmanowicach. Przez kilka dni młodzi ludzie będą mogli być razem na polu namiotowym, uczestniczyć w spotkaniach, modlitwach i Mszach św. w dużym namiocie, który stanie na terenie Kampusu, a jednocześnie dojeżdżać na spotkania z Ojcem Św. Franciszkiem w Krakowie. Czyli „dwa w jednym”.

ŚDM – spotkanie młodych z Papieżem Franciszkiem - Kampus JPII Młodzieży Diecezji Sosnowieckiej w Jerzmanowicach; termin 26 – 31.07. 2016 r.

Wtorek (26 lipca)
Południe - przyjazd, weryfikacja uczestników, przydział zakwaterowania i animatorów - wolontariuszy (od g. 12.00).
Wieczór - Msza święta pod przewodnictwem Ks. Bp. Ordynariusza Grzegorza Kaszaka (g. 17.00); kolacja; Pogodny wieczór (g. 19.30 – 21.30); wspólne uwielbienie Boga - zespoły: Pielgrzym i inne; Apel Jasnogórski  - podsumowanie dnia Oaza wraz z ks. Wojciechem Koryto; spanie.

Środa (27 lipca)
Rano - śniadanie (od 7.00 – 8.00); „Festiwal Młodych”; Katecheza w drodze - Ks. Bp. Piotr Skucha (g. 9.00); po spotkaniu Ewangeliczna rewizja życia – grupa dzielenia.
Południe - Msza święta i konferencja pod przewodnictwem Ks. Bp. Piotra Skuchy (g. 12.00); obiad (g. 13.00 – 14.00); wyjście na Jurę  (g. 15.00); Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Droga Krzyżowa (dla chętnych: ekstremalna Droga Krzyżowa).
Wieczór - kolacja; Pogodny wieczór (g. 19.30 – 21.30); wieczór uwielbienia i tańca wraz z ks. Piotrem Pisarczykiem; Apel Jasnogórski  - podsumowanie dnia; spanie.

Czwartek (28 lipca)
Rano - śniadanie (od 7.00 – 8.00); „Festiwal Młodych”; Katecheza w drodze - ks. Mirosław Tosza (g. 9.00); po spotkaniu Świadectwa - Wspólnota Betlejem z Jaworzna.
Południe - Msza święta i konferencja pod przewodnictwem ks. Mirosław Toszy (g. 12.00); obiad (g. 13.00 – 14.00); wyjazd do Krakowa (g. 15.00); powitanie Ojca św. Franciszka na Błoniach Krakowskich; powrót.
Wieczór - kolacja; wieczór dziękczynienia – przewodniczy Wspólnota z Przeginii (g. 19.30 – 21.30);  Apel Jasnogórski  - podsumowanie dnia; spanie.

Piątek (29 lipca)
Rano - śniadanie (od 7.00 – 8.00); „Festiwal Młodych”; Katecheza w drodze – p. Krzysztof Demczuk – Lider Wspólnoty Metanoia z Jaworzna (g. 9.00); po spotkaniu Świadectwa - Wspólnota Metanoia z Jaworzna.
Południe - Msza święta i konferencja pod przewodnictwem ks. Krystian Kucharczyka (g. 12.00); obiad (g. 13.00 – 14.00); wyjazd do Krakowa (g. 15.00); Droga Krzyżowa z Ojcem św. Franciszkiem na Błoniach Krakowskich; powrót .
Wieczór - kolacja; wieczór dziękczynienia – przewodniczy Wspólnota Metanoia z Jaworzna (g. 19.30 – 21.30); Apel Jasnogórski  - podsumowanie dnia; spanie.

Sobota (30 lipca)
Rano - śniadanie (od 7.00 – 8.00); wyjazd do Krakowa (g. 8.30); pielgrzymka na miejsce czuwania "Campus Misericordiae" - Pole Miłosierdzia - Brzegi k/Wieliczki; czuwanie z Ojcem św.

Niedziela (31 lipca)
cały dzień - miejsce czuwania "Campus Misericordiae" - Pole Miłosierdzia - Brzegi k/Wieliczki;  Msza Posłania; powrót do Jerzmanowic po zakończonych uroczystościach.

Wyjazd do domu - autokary do: Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna.

Te kilka dni można więc streścić słowami: muzyka, taniec, modlitwa i sport. Warto też podkreślić, że pobyt w Jerzmanowicach (noclegi w szkołach, wyżywienie, transport pod Kraków, opiekę duszpasterzy, wolontariuszy i służby medycznej) diecezja sosnowiecka organizuje dla chętnych w wieku 15 - 35 lat za darmo. Uczestnicy muszą natomiast wykupić pakiet pielgrzyma na uroczystości centralne w Krakowie i dotrzeć do Jerzmanowic. Za Kampus JPII odpowiada ks. Sławomir Woźniak. Szczegóły, gdzie i jak się zapisać wkrótce, ale termin 26 - 31 lipca 2016 już rezerwujemy! Informacje na bieżąco na stronie www.smds.pl.

kjk