PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się perfacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie - dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.

3. Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Chyba wszyscy dobrze pamiętamy moment sprzed trzech lat, z wieczoru 13 marca 2016, kiedy nowo wybrany biskup Rzymu, Franciszek, zwrócił się z prośbą o modlitwę w swojej intencji. Kiedy pochylił głowę, na placu Świętego Piotra zapadła cisza, podczas której wszyscy modliliśmy się za papieża. Ojciec Święty nie przestaje prosić o to modlitewne wsparcie. Uczyńmy zatem zadość tej prośbie i powierzajmy opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego namiestnika: Pod Twoją obronę..., Matko Kościoła, módl się za nami!

4. Dziś nabożeństwo gorzkich żali, natomiast w piątek nabożeństwa drogi krzyżowej:

- dzieci godz. 16.00

- młodzież godz. 17.00

- dorośli godz. 17.00

5. Caritas rozprowadza wielkanocne "chlebki miłości". Chlebek jako swego rodzaju symbol, powinien znaleźć się w koszyczku ze święconką oraz na wielkanocnym stole. Będzie on także naszym gestem solidarności z ubogimi.

6. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Msza Święta w tym dniu o godz. 17.30. Na Mszę Świętą zapraszam wszystkich mężzyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich patron, Święty Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa. Pamiętajmy w modlitwach o wieloletnim proboszczu naszej parafiii ks. kan. Józefie Nowaku.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm ze szczególnym udziałem dzieci. Przygptujmy zatem palmy mówiące o naszej wierze i przynależności do Chrystusa. Będzie również w tym czasie konkurs na największą i najpiękniejszą palmę.

8. Zaproszenie na Diecezjalny Dzień Młodych.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom, szczególnie dzisiejszym - Krystynom i Bożenom, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

10. Dzisiaj także możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu, nowy obraz malowany przez Państwa Wywioł oraz świąteczny wystrój.

11. Pragnę także podziękować panu Lucjanowi Płaszewskiemu, Henrykowi Rudy za pracę przy naprawie pieca akumulacyjnego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

- 17 III - św. Patryk, apostoł i patron Irlandii, choć w naszym kraju jest w randze wspomnienia dodatkowego, przez jego wstawiennictwo będziemy się modlić za naszych Rodaków, którzy opuścili Ojczyznę w poszukiwaniu lepszego życia, a wielu z nich właśnie w Irlandii znalazło nowy dom, aby potrafili zachować wiarę i tradycję ojców i nie upadli na duchu (wszak św. Patryk to również patron upadłych na duchu).

- 19 III - św. Józef, Oblubieniec NMP i patron kościoła powszechnego, który był człowiekiem sprawiedliwym, pełnym pokory i odwagi, a także zaufania, ponieważ wiernie wypełnił zlecona mu przez Boga misję opieki i wychowania Syna Bożego.