1. Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inauguracyjną w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego.

2. W tym tygodniu, w dniach 14-16 kwietnia (czwartek-sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. W naszej parafii włączymy się w te uroczystości przez udział w dziękczynnej Eucharystii za chrzest Polski w najbliższy piątek - godz. 18.00. Zapraszam.

3. Podczas dzisiejszej Eucharystii w sposób szczególny będziemy modlić się w intencji Ojczyzny o jedność i pojednanie w naszym narodzie oraz w intencji 96 ofiar lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem i za pomordowanych z rąk hitlerowskiego i sowieckiego okupanta. Zapraszamy dziś o godz. 9.45.

4. W środę przed wieczorna Eucharystią o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Solenizantów i jubilatów zapewniam o życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

6. "Chodźcie, posilcie się!" - te słowa Pana Jezusa są zaproszeniem dla nas, abyśmy karmili się Jego słowem. Jeszcze raz zachęcamy i zapraszamy, byśmy w Tygodniu Biblijnym znaleźli czas choćby na krótką lekturę Świętych Ksiąg. Pan niech umacnia nas swoim błogosławieństwem na podjęcie tego zobowiązania i na codziennie prace i obowiązki.

7. Podziękowania za prace przy plebanii: Zofia Porc, Wiesława Góral, Małgorzata Rosikoń, Anna Wasil, Mosur Aleksandra, Barbara Kulik, Halina Gliwińska, Dariusz Bożek, Hubert Kulik.