Wniebowstąpienie Pańskie 8 maja 2016

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje. Dzisiaj rozpoczynamy: (Poddać się duchowej terapii) - Słowo duszpasterskie.

2. Na nabożeństwo majowe zapraszamy każdego majowego wieczoru o godz. 21.00

3. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. 21.05 w bazylice NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbędzie się Diecezjalny Jubileusz Małżeństw.

5. W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie w ramach Apelu o godzinie 21.00

6. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej.

7. "Dzisiejszo-jutrzejszym" solenizantom - panom i paniom Stanisławom oraz pozostałym solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania,Pierwszej Komunii świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. Tych, którzy ostatnio odeszli od nas do domu Ojca, polecamy naszym modlitwom.

8. Dzisiaj uroczystość odpustowa w Cieślinie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

- 9 V - św. Stanisław, biskup i męczennik, patron naszej Ojczyzny, dbający o powierzonych sobie wiernych, wspomagający ubogich i niewahający się wypomnieć królowi Bolesławowi Śmiałemu jego grzesznego postępowania

- 14 V - św. Maciej, wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, męczennik

Słowo duszpasterskie z okazji misji

PODDAĆ SIĘ DUCHOWEJ "TERAPII"

Dzisiaj rozpoczęliśmy już od dłuższego czasu zapowiadane Misje święte. Chcemy odnaleźć się wszyscy w bliskości Jezusa, naszego Boskiego Lekarza. Pragniemy przyznać się do choroby duszy i poddać się duchowej "terapii" Słowa Bożego, sakramentu pokuty, a zwłaszcza Eucharystii, tego jedynie skutecznego lekarstwa, którym jest Ciało i Krew Bożego Syna.

Zechciejmy stanąć w prawdzie wobec Pana Boga, by zobaczyć jaki jest "stan zdrowia" naszej wspólnoty parafialnej. Od poprawnie postawionej diagnozy, która unika zbytniego pesymizmu, ale też nie widzi wszystkiego jedynie w różowych kolorach, będziemy mogli podjąć następny etap pracy duchowej nad stanem dusz dzieci, młodzieży, rodzin i starszych w naszej rodzinie parafialnej.

Zapraszam serdecznie wszystkich na rozważania, a szczególnie tych, którzy całkowicie zaniedbali swoje życie religijne. Bardzo cieszę się na spotkania w czasie misji z dziećmi i z młodzieżą. Zachęcam wszystkich do udziału słowami samego Pana Jezusa, który powiedział:" Nie potrzebują, lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle znają" (MT 9,12).

Jesteś chory?

Przyjdź do Lekarza!

Przyjmij Jego diagnozę,

sposób leczenia,

środki lecznicze.

On powie tylko słowo

a będzie uzdrowiona dusza Twoja! (por. Mt 8,8)

W tym duchu modlę się serdecznie za wszystkich moich kochanych parafian: "Na ramiona swoje weź o Panie tych, co sami wrócić już nie mogą" (z pieśni religijnej).

Krzyż misyjny przygotowali:

Lucjan Płaszewski

Zbigniew Sierka

Krzysztof Myszor

Alfred Chołdyk

Krzysztof Habrzyk

Seweryn Wdowik

Ofiarował drzewo: Tomasz Musiorski

Podziękowania za pracę w świątyni: Ładoń Zenobia, Halina Gliwińska; przy kościele: Józef Kaczmarczyk, Danuta Czapla