Program uroczystości

Po przybyciu na Jasną Górę Ojciec Święty Franciszek przejedzie pomiędzy sektorami na błoniach, a następnie uda się do sanktuarium. Po osobistej modlitwie papieża przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej, o godz. 10.30 rozpocznie się Msza św. na Szczycie Jasnogórskim, która stanowić będzie uwieńczenie narodowego dziękczynienia za chrzest Polski w 1050. rocznicę.

Udział wiernych świeckich

Wierni świeccy, którzy wezmą udział w uroczystościach, gromadzą się w czterech
sektorach na Błoniach Jasnogórskich, w parkach przy błoniach, w III Alei NMP i na Placu Biegańskiego. Miejsca te będą nagłośnione i wyposażone w telebimy. Zasadniczo nie przewidujemy kart wejściowych do tych miejsc z wyjątkiem jednego sektora na Błoniach Jasnogórskich. W tym sektorze znajdzie się po jednym miejscu dla reprezentanta każdej parafii (osoba świecka lub ksiądz) z Diecezji Sosnowieckiej. Księży proboszczów prosimy, by do 15 czerwca 2016 roku przesłali do ks. Wyporskiego (email: stefanwpoczta.fm) lub przekazali osobiście (telefonicznie: 604 511 070) imię i nazwisko reprezentanta parafii.