Dnia 4 czerwca trzydziestu ośmiu  przedstawicieli naszej parafii na czele z Księdzem Proboszczem, pielgrzymując do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zostało  naznaczonych łaską BożegoMiłosierdzia. Jak przystało do tego świętego miejsca, naszą pielgrzymkę rozpoczęliśmy od wspólnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia. Zasłuchani w konferencję Ks. Mirosława Toszy, podejmowaliśmy refleksję nt niezgłębionego miłosierdzia Pana Jezusa. Mogliśmy usłyszeć przesłanie mówiące o tym, że „Miłosierdzie Boże jest większe niż nasza świadomość grzechu”. Ponadto mogliśmy sobie przypomnieć i uświadomić  tę prawdę, że każdy człowiek ma prawo do poszanowania  swej godności, że każdego  nawet najbardziej zbrukanego grzechem, Pan Jezus chce uzdrawiać swą zbawczą mocą, chce „naznaczać” swym miłosierdziem. Centralnym punktem naszej pielgrzymki była Eucharystia, sprawowana przez Ks.  Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka w koncelebrze z Kapłanami naszej diecezji oraz  ks. Kustoszem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Ks. Biskup przypomniał nam kim była św. Siostra Faustyna, apostołka Bożego Miłosierdzia,  mówiąc że  "Ona nie tylko miała mówić o Bożym Miłosierdziu, przygotowując świat na ostateczne przyjście Jezusa, ale miała to miłosierdzie wybłagać. Miłosierdzie jest nam wszystkim potrzebne. Sam Chrystus powiedział, że ludzkość nie zazna spokoju, dopóki nie zaczerpnie ze źródeł Bożego Miłosierdzia". Ksiądz biskup cytując  słowa zapisane  przez św. Faustynę w "Dzienniczku”: "To modlitwa niezwykła, ułożona przez samego Jezusa. Ona nie odwołuje się do naszych zasług, ale tego, co ludzkości przez swoją okrutną mękę wysłużył Jezus. (...) Nasz Pan związał z nią wielkie obietnice" – zachęcał do podejmowania modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia, zarówno w intencjach osób żyjących jak i  zmarłych. Ksiądz Biskup przekazał nam prawdę, że w czasie gdy modlimy się za ludzi w godzinie konania, w najtrudniejszym momencie życia, wówczas sam Pan Jezus staje miedzy nami i Ojcem i przeprowadza nas do Królestwa Życia wiecznego. Drogę zarówno do Sanktuarium jak i drogę powrotną umilał nam wspólny śpiew i świadectwa dotyczące przeżyć związanych z pielgrzymką  i osobistego doświadczenia  Bożego Miłosierdzia. Mamy nadzieje, że wspólne pielgrzymowanie stanie sie dobrą praktyką naszej parafialnej wspólnoty. M.P.

Z OTWARTEGO SERCA PANA JEZUSA PŁYNIE POCIECHA DLA DUSZ

O Miłości Wiekuista, każesz malować obraz Swój Święty

I odsłaniasz nam zdrój miłosierdzia niepojęty,

Błogosławisz kto się zbliży do Twych promieni.

A dusza czarna w śnieg się zamieni.

O słodki Jezu, tu założyłeś tron Miłosierdzia Swego

By cieszyć i wspomagać człowieka grzesznego,

Z otwartego Serca, jak ze zdroju czystego,

Płynie pociecha dla duszy i serca skruszonego.

Nich dla obrazu tego cześć i sława

Płynąć z duszy człowieka nigdy nie ustawa,

Niech z serca każdego cześć Miłosierdziu Bożemu płynie

Teraz i na wieki wieków i w każdej godzinie. ("Dzienniczek" 1)