PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu- przykazaniu miłości oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. Już za 10 dni będziemy mieli okazję zaoferować chrześcijańską gościnność i życzliwość wobec młodych, którzy przybędą do naszego kraju na wspólne spotkanie i modlitwę.

2. W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszam w tym dniu do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

3. Środowe nabożeństwo nowennowe z racji 13. dnia miesiąca połączymy z nabożeństwem fatimskim.

4. W sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel.

5. Zaproszenie do udziału w lokalnych obchodach ŚDM.

Dekanat Jaroszowiec oraz Wójt Gminy Klucze zapraszają serdecznie do udziału w lokalnych obchodach Światowych Dni Młodzieży 2016, które odbędą się 21 lipca w czwartek od godziny 16.00 na wzgórzu "Dąbrówka" w Chechle.

Na tym wydarzeniu będziemy gościć około tysiąca pielgrzymów z czterech dekanatów z gmin: Pilica, Ogrodzieniec, Sławków, Bolesław, Bukowno, Łazy i Klucze.

Wezmą oni udział w mszy świętej sprawowanej przez ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka. Msza Św. rozpocznie się o godzinie 16.00. po mszy rozpoczną się prezentacje, które przedstawią poszczególne Dekanaty. Odbędą się również okolicznościowe występy artystyczne podczas których wystąpią zespoły: Śpiewajmy z Pokusą, La Pallotina oraz Raz Dwa Trzy.

Podczas tego wydarzenia będzie można skosztować potraw regionalnych na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich, lokalnych podmiotów i stowarzyszeń.

Wydarzenie uatrakcyjni pokaz skoków spadochronowych na Pustyni Błędowskiej 6 Brygady Powietrzno-Desantowej z Krakowa.

Po koncercie odbędzie się Apel Jasnogórski - po którym nastąpi przejście prze bramę na pustynię, gdzie udzielone zostanie uroczyste błogosławieństwo.

Planowane wydarzenie jest doskonałą okazją, aby przybliżyć przybyłym do naszej gminy pielgrzymom naszą kulturę i pielęgnowane przez nas tradycje.

Zapraszam wszystkich parafian do udziału w tym wydarzeniu!

6. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

7. Zachęta do udziału w spotkaniu z papieżem na Jasnej Górze.

8. Pracowali porządkując otoczenie plebani oraz kościoła: Kulik Barbara, Dróżdż Teresa, Lucyna Piątek, Halina Gliwińska, Kulik Mirosław, Dróżdż Michał, Mikoś Wiktor, Leśniak Wiesław, Binek Zygmunt. Podziękowania również dla Zenobi Ładoń i Roberta Jaworskiego.

Ofiary złożyli: Barbara, Andrzej Bębenek

Stanisława, Stanisław Strzałka

Zofia i Zdzisław Nowak

Barbara i Jacek Kłapcińscy

Anna i Grzegorz Hajduła

9. Zapowiedzi: Słaboński Dariusz i Piżuch Barbara, Bijak Grzegorz i Konstanty Karolina - zap. II;

Iwańciów Marcin, stanu wolnego i Oleś Monika stanu wolnego zam. Chechło - zap. I.

10. W ubiegłym tygodniu przy elewacji naszej świątyni dokonane były tylko prace odkrywowe związane z dotarciem do pierwotnej kolorystyki naszej świątyni.

11. Serdeczne podziękowania składam rodzinom, które udzieliły swojej gościnności pielgrzymom z Oraw.

12. Ofiarowała kwiaty do świątyni: Irena Kulawik.