Dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku

1. Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie. O Bożą pomoc w procesie kształtowania w sobie wiary, ufności i wdzięczności módlmy się.

2. Dzisiaj już po raz 16., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie wielkiego Rodaka - Świętego Jana Pawła II. Chcemy również dołożyć swoją "cegiełkę" do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. "Bóg zapłać" za składane ofiary.

3. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo kochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.00.

4. W czwartek, w 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00

5. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego i na wieczornej Eucharystii. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców i panie katechetki z naszej wspólnoty parafialnej, nie tylko pracujących w szkołach i przedszkolach na terenie parafii.

6. Do soboty do godz. 9:30 zbiórka zużytego sprzętu na parkingu.

7. Msze św. Prasa. Podziękowania. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania godz.17:00

8. Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych ostatnio polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

9. Ofiarę złożyli: Jolanta i Arkadiusz Majcherkiewicz

10. Motyw dekoracyjny w świątyni: Barbara Kulik, Halina Gliwińska i Lucjan Płaszewski

11. Naprawę zegara wraz z kosztami zawdzięczamy Państwu Teresie i Michałowi Dróżdż

12. Piękną podstawę pod figurę Matki Bożej Fatimskiej zawdzięczamy Państwu Annie i Grzegorzowi Hajdułom.

13. Obrus na ołtarz, na którym sprawowana jest Msza Św. zawdzięczamy wczorajszym jubilatom: Magdalenie i Piotrowi Palskim.

Wszystkim darczyńcom jeszcze raz serdeczne dzięki.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i wolontariusze Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach serdecznie zapraszają na kolejną akcję zbiórki krwi "Kropla Miłości", która odbędzie się 15 października 2016 roku w godz. 9.00-13.00 w sali gimnastycznej gimnazjum (wejście od strony basenu). Wszystkich chętnych prosimy o zabranie ze sobą dowodów osobistych.