10 czerwca 2012 odbywała się w naszym kościele Msza prymicyjna księdza Andrzeja.

Chechło 10.06.2012 - Podziękowania i życzenia od mieszkańców Chechła:

Kochany księże Andrzeju,

Pragnę na Twoje ręce złożyć podziękowanie Panu Bogu Wszechmogącemu za Twoją prymicyjną Mszę Świętą. Twoja osoba – kapłana prymicjanta jest widocznym znakiem, że Bóg Ojciec to Miłość zatroskana o każdego z nas, która rozdaje swoje łaski wg własnych planów. Twój rozum, serce i ręce oddałeś Jezusowi na służbę, przyjąłeś dar powołania. W tym darze stałeś się Szafarzem Bożych tajemnic. Dzisiejsza uroczystość przynosi nam radość i pokój, uśmiech, nadzieję i wiarę w młodzież, refleksję o sensie życia, a z naszej strony wdzięczność za głębię przeżyć liturgii tej Mszy Świętej.

W tym uroczystym dniu dziękujemy Tobie – księże Andrzeju, za przyjęcie daru powołania do Sakramentu Kapłaństwa. Rozpoczynasz wraz z Duchem Świętym budowę Jego świątyni w serach ludzkich tam, gdzie pośle Cię Pan.

Dziękujemy Ci za modlitwę i naukę z dziećmi w atmosferze śpiewu, radości, oddania.

Dziękujemy za przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania. Z odwagą, taktem i rzetelnością przekazywałeś wymagające prawdy ewangeliczne, przy dźwiękach gitary z radością i pokojem.

Dziękujemy za udział w modlitwie różańcowej.

Dziękujemy za cierpliwe słuchanie rozmów indywidualnych, z wyrozumiałością.

Dziękujemy za „Ziarno” – gazetkę parafialną, która uczy lud Boży, jak rozumieć słowa Ewangelii każdego dnia, jak przekuwać je na radość i szczęście.

Dziękujemy za atmosferę wzajemnego szacunku, zrozumienia, serdeczności i pokoju.

Dziękujemy za wszelkie dobro uczynione i wyproszone dla nas parafian.

Dziękujemy za wzorową postawę synowskiego oddania Panu Bogu i ludziom, które można ująć słowami: „Jezu Ufam Tobie”.

Życzenia:

Aby ludzkie serca napełniały się: Prawdą, Miłością, Pokojem i Wolnością; dzięki Twojej – księże Andrzeju, posłudze życzymy Ci:

-         Ducha Świętości, abyś był znakiem wewnętrznego Zjednoczenia z Bogiem

-         Ducha Komunii – aby Twoje charyzmaty i posługa umacniała jedność Ciała Chrystusowego czyli Kościoła

-         Ducha Pocieszyciela – abyś Jego mocą dodawał otuchy chorym i potrzebującym

-         Ducha Mądrości – abyś postęp władzy i techniki wykorzystał dla życia, pokoju i sprawiedliwości, a w kontaktach z młodzieżą stawał się dla nich przewodnikiem i ojcem duchowym

Poza tym radości z posługiwania z Chrystusem i dla Chrystusa. Zdrowia, błogosławieństwa Bożego, pomocy Matki Najświętszej.

Wszyscy parafianie składają swoją wdzięczność i dziękują, gratulują, życzą Szczęść Boże zawsze i wszędzie.