„Witaj Majowa Jutrzenko”

Dzień 3 Maja jest nie tylko Świętem Konstytucji, gdy wspominamy uchwalenie niezwykle ważnego dokumentu dla naszego kraju i Europy, ale też dniem, w którym oddajemy cześć i chwałę Maryi, naszej Pani i Królowej Narodu Polskiego.

Dla upamiętnienia tego dnia przedstawiciele Samorządu lokalnego z Panem Wójtem Norbertem Bieniem, dyrektorem GZO Panią Jarosławą Kraszewską, dyrektorami szkół i przedszkoli, jak również uczniami i młodzieżą szkolną zgromadzoną pod sztandarami szkół oraz  wierni naszej parafii                i okolicznych miejscowości,  wzięli udział w uroczystej Eucharystii oraz patriotycznym koncercie wokalno-instrumentalnym pt. „Witaj Majowa Jutrzenko”. Zorganizowany był on przez ks. Kanonika Marka Szeląga w kościele pw Narodzenia NMP w Chechle.

Ucztę duchową, Eucharystię, rozpoczął proboszcz parafii, ks. kan. Marek Szeląg, witając zebranych gości. Podczas nabożeństwa okolicznościowe kazanie, pełne głębokiego przesłania, wygłosił  ks. dr hab. Paweł Sobierajski. Z kolei dzięki niezwyke pięknym pieśniom i muzyce mogliśmy przenieść  się na wyżyny prawdziwie anielskie.

Zespół stanowili: Nicole Wodzińska — sopran; Katarzyna Ćwiek — mezzosopran Kamil Bień — tenor; Piotr Karzełek — baryton; ks. dr hab. Paweł Sobierajski — tenor/konferansjer Mirella Malorny Konopka — pianistka. Artyści, których z przekonaniem można nazwać krzewicielami polskiej historii, kultury  i sztuki, poruszyli nasze serca i umysły. Wśród utworów znalazły się najpiękniejsze modlitwy Maryjne; polskie pieśni patriotyczne i światowe szlagiery muzyki wokalnej. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania.

Mieliśmy możliwość oderwać się od szarej codzienności, podjąć refleksję i zatrzymać się nad sacrum czyli tym,  co święte oraz nad wszystkim, co Polskę stanowi.

Magdalena Palska