W najbliższych tygodniach nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać znaczące wydarzenia. Do takich należą: 100-lecie OSP, Uroczystość I Komunii św, Sakrament Bierzmowania naszej młodzieży, a w szczególności wizytacja kanoniczna naszej parafii przez ks. Bpa Grzegorza kaszaka w dniu 25 czerwca 2017 roku.

W związku z tym na spotkaniu z przedstawicielami różnych grup istniejących i działających w parafii przedyskutowano wiele spraw i problemów dotyczących właściwego funkcjonowania parafii. Na dodatkowym spotkaniu tzw ciała doradczego jakim jest Rada do spraw ekonomicznych, podjęto decyzję aby wzorem lat ubiegłych - mam na myśli ogromne zaangażowanie parafian - wykonać pewne prace w tzw systemie gospodarczym, które usuną zauważone usterki: zarówno w świątyni jak i otoczeniu Kościoła czy plebanii.

Dlatego zwracam się z serdeczną prośbą o czynną pomoc w najbliższą sobotę w godz 8.00-14.00 aby podjąć się tych zadań. Szczególnie proszę o obecność mężczyzn, ale mile są także widziane panie. Im więcej tym lepiej. Do tych prac potrzebny jest pojazd do wywozu gałęzi, ze 2 taczki, sekatory, szczotki druciane do czyszczenia muru, grabki, miotły, narzędzia do pielęgnacji skalniaków itd. Porządek świadczy o nas, bo jak nas widzą tak nas piszą. Zechciejmy zatem przyjąć to zaproszenie do pracy, bowiem parafia to przecież dobro wspólne i tak je postrzegam. Kościół, plebania, otoczenie jest w dużej mierze naszą wizytówką a zarazem naszą radością, bo przecież Wasze ofiary, Wasza praca. A czyż nie prawdziwe są słowa współczesnej piosenki: Przyjdą po nas inni ludzie... i rozejrzą się ciekawie cośmy zostawili im. I jeszcze jedno, może posiadamy jakieś stare fotografie kościoła, czy innych obiektów parafialnych, to prosiłbym aby je przynieść są bowiem świadectwem usiłowań i trosk Waszych ojców.