Dnia 29 września 2012 r. przy pomniku na Błojcu Ksiądz Proboszcz Kanonik Marek Szeląg w odpowiedzi na zaproszenie organizatorów XXVI Rajdu Szlakami Hardego odprawił uroczystą Mszę świętą. Podczas homilii Ksiądz proboszcz w piękny sposób przybliżył nam tragiczne wydarzenia z 1944 roku, kiedy to na Błojcu zostało zamordowanych przez hitlerowców 5 partyzantów i 11 mieszkańców przysiółka. Ponadto słowa naszego proboszcza pobudzały do refleksji, na czym polega prawdziwy patriotyzm, by hasła: Bóg Honor i Ojczyzna nie były pustymi sloganami, ale myślą przewodnią naszego życia.

Mszę Św. koncelebrował Ks. Krzysztof Pasek. Wśród uczestników obecni byli: Wójt Gminy Klucze Pan Kazimierz Ściążko, Zastępca Wójta Gminy Klucze Pani Ilona Szczęch, żołnierze Światowego Związku Armii Krajowej, uczniowie i młodzież szkół powiatu olkuskiego wraz z opiekunami, przedstawiciele PTTK Olkusz oraz współorganizator Pan Mirosław Macek.

Oprawę muzyczną liturgii przygotowali Małgorzata Kocjan z dziećmi: Michałem i Karoliną oraz Hubertem Bretner, natomiast oprawę słowną Magdalena Palska, Natalia Miszkiewicz, oraz Patrycja Mermel.

Więcej zdjęć z uroczystości na Błojcu w galerii.