1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę:"Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu...". Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą - jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

2. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

3. W Boże Ciało Msze Święte o godz (8,11,16..). Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz (11.00). Tak jak w latach poprzednich proszę o pełną asystę i przygotowanie tradycyjnych ołtarzy.

4. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie o godz (18.00) przez całą tak zwaną Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

5. 13-tego zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie na godz 19.00

6. Zbiórka Ministrantów, Lektorów, Ceremoniarzy - środa godz 17.00

7. Młodzież zapraszam na Eucharystię w Boże Ciało na godz 16.00

8. Zapowiedzi:

Musialik Kamil par. Smardzowice i Wasil Maria par. Chechło

zap II

Słodowy Emil par. Zawiercie i Janda Karolina par. Chechło

Wilczyński Konrad par. Koniskie i Kłapcińska Justyna par. Chechło

9. Podziękowania: Robert Jaworski - tablica informacyjna na cmentarzu (regulamin)

Prace w świątyni i otoczenie: Michał Dróżdż, Halina Gliwińska, rodzice dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM

13 VI - św. Antoni z Padwy ( 1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach (wspomnienie obowiązkowe);

14 VI - bł. Michał Kozal 91893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau (wspomnienie obowiązkowe);

17 VI - św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być "dobrym jak chleb" (wspomnienie obowiązkowe).