Prasa katolicka

ZAPRASZAMY DO LEKTURY 39. NUMERU „NIEDZIELI" NA 26 WRZEŚNIA 2021 R.

PRZEGLĄD „NIEDZIELI" Wybrane artykuły

SOLIDARNIE W OBRONIE RELIGII •. : Obrażanie uczuć katolików nasila się od lat, nie tylko w Polsce. • Dlaczego tak się dzieje? Kto stoi za atakami na kościoły, duchownych i osoby wierzące? Jaka jest skala problemu i jak mu przeciwdziałać? Odpowiedzi na te pytania udziela Eugeniusz • Sakowicz.

1. s. 14-16

PRZEPIS FRANCISZKA NA EUROPĘ Dlaczego papież odwiedził Słowację? Co powiedział mieszkańcom tego kraju? Jakie przesłanie zostawił dla nas wszystkich? O tym przeczytamy w najnowszej „Niedzieli". s. 22-24

RAPORT U DOMINIKANÓW - DLA KOGO : I CZEMU MA SŁUŻYĆ? :• O kulisach głośnej sprawy Pawła M. oraz o raporcie, który obnaża jego nadużycia opowiada ks. Michał Wieczorek, który jest członkiem Komisji Eksperckiej dotyczącej działania byłego dominikanina.

1. s. 12 -13

POLSKA WOLNA OD PAPIEROSÓW?

• • ; Palenie tytoniu od dekad zabija Polaków. W grupie ryzyka : znajduje się aż 26% naszych rodaków. O skali tej plagi : i o skuteczności walki z nią rozmawiamy z prof. dr. hab. n. med. : • Krzysztofem J. Filipiakiem. • --p s.53

ZAPRASZAMY DO LEKTURY 38. NUMERU „NIEDZIELI" NA 19 WRZEŚNIA 2021r.

PRZEGLĄD „NIEDZIELI" Wybrane artykuły

BOŻY WOJOWNIK : O walce Ojca Pio z szatanem, kierownictwie duchowym oraz o tym, jak stygmatyk może nas inspirować do odkrywania wiary i pokonywania przeciwności losu, opowiada br. Wojciech Czywczyński, kapucyn. •

1. s. 12-13

ZANIM ZADZWONISZ DO EGZORCYSTY W Polsce jest zarejestrowanych ok. 15 tys. firm zajmujących się przepowiadaniem przyszłości oraz ponad 100 tys. wróżek i jasnowidzów. To wszystko rodzi realne zagrożenia i problemy li duchowe. O tym jakie mamy sposoby walki ze złem i radzenia sobie w chwilach realnych duchowych zagrożeń, podpowiada ks. Jarosław Kaźmierczak.

1. s. 16-17

NA PIECHOTĘ DO RZYMU : Prawie 60 dni samotnie pielgrzymował przez pół Europy. : Przedstawiamy niezwykłą historię Szymona. Młody pątnik opowiada, dlaczego poszedł samotnie z Częstochowy do Rzymu . : i skąd się wziął pomysł na taką pielgrzymkę. s. 28-29

; ROZUMIEM. WSPIERAM Jak sobie poradzić z chorobą Alzheimera? Jak rodzicowi czy małżonkowi zapewnić dobrą opiekę? Czy można spowolnić postęp choroby? Na te pytania odpowiadamy w najnowszej „Niedzieli". • s. 50-51

TYCOON,R KAIOLiCKI OD1926

ZAPRASZAMY DO LEKTURY 30. NUMERU „NIEDZIELI" NA 25 LIPCA 2021 R.

TO NIE JEST SZKOŁA PRZETRWANIA

Co powoduje, że wierni ruszają do Hiszpanii szlakiem św. Jakuba? Jak w czasie tej pielgrzymki odmieniają swoje życie? O pielgrzymowaniu do Santiago de Compostela opowiadają polscy pielgrzymi.

1. s. 13-14

PRZYSTANEK WART ZATRZYMANIA

Dlaczego kapłani obecni są na woodstockowych polach? Jaki jest cel Przystanku Jezus i co o nim mówią uczestnicy festiwalu? Swoimi świadectwami dzielą się z nami młodzi ludzie, dla których Przystanek Jezus stał się punktem zwrotnym w ich trudnym życiu.

1. s. 20-21

GDY CZŁOWIEK UDAJE BOGA

Odwracanie przez naukowców odwiecznych praw przyrody przynosi opłakane rezultaty. Anomalie pogodowe, choroba wściekłych krów czy plaga alergii - to kilka z przykładów tego, jak nauka bez etyki może negatywnie wpłynąć na nasze życie. s. 28-29

O PSZCZELICH WSPANIAŁOŚCIACH

Na sklepowych półkach znajdziemy miody z Indii, Chin, Ameryki Południowej. Czym one różnią się od miodów europejskich? Czy są tak samo zdrowe? W najnowszej „Niedzieli" znajdziemy praktyczne rady, jaki wybrać miód i jak uniknąć kupowania jego szkodliwej podróbki.

1. s. 52-53

„Gość Niedzielny”:

Specjalny numer „Gościa Niedzielnego” z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej.

„Niedziela”:

Bezpłatny dodatek na beatyfikację. Czy wyniesieni na ołtarze kard. Stefan Wyszyński i m. Elżbieta Róża Czacka są autorytetami, które przemówią do współczesnych ludzi? Sylwetki tych postaci przybliżamy w specjalnym dodatku beatyfikacyjnym dołączonym do „Niedzieli”.

Jak się trafia na ołtarze? Co decyduje o tym, że ktoś zostaje błogosławionym lub świętym? Czy zawsze potrzebny jest cud? I co ma z tym wszystkim wspólnego „adwokat diabła”? - wyjaśnia o. Zdzisław J. Kijas, relator Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Dla rodziny. W Roku Rodziny rozpoczynamy nowy cykl – będziemy systematycznie przedstawiać zarówno inicjatywy ogólnopolskie, jak i lokalne. Rozpoczynamy od Domowego Kościoła.

Ekologia bez ideologii. Czy istnieje ekologia w chrześcijańskim rozumieniu? Co wspólnego ma szanowanie środowiska naturalnego z ewangelizacją? Czym jest grzech ekologii? - na te pytania odpowiada ks. Zbigniew Kucharski, pomysłodawca Ekologicznej Agencji Informacyjnej „EKOMAIKA”

„Niedziela”

Dary pokoleń. Ojciec Święty zwraca naszą uwagę na to, że seniorzy są wciąż mało doceniani w społeczeństwie. Czy tę sytuację zmieni ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych? W najnowszym numerze „Niedzieli” szukamy odpowiedzi na pytanie: kim są dziadkowie w XXI wieku?

Dlaczego Kościół sprzeciwia się rozwodom? Presja wywierana na Kościół, aby dopuścił rozwody, nigdy nie była tak duża jak obecnie. Dlaczego Kościół mówi nie rozwodom? Co osoba wierząca ma odpowiedzieć zwolennikowi rozwodów?

Po Bożemu niezwyczajnie. Czy urlop oznacza wolne także od niedzielnej Eucharystii? Czy na wakacjach można spotkać Boga? W najnowszej „Niedzieli” przeczytamy o niezwykłych formach ewangelizacji w czasie letniego wypoczynku.

Z nim podołamy wszystkiemu. Czy współczesność naprawdę nie sprzyja wierności, miłości i oddaniu? Historia państwa Witeckich dowodzi, że można być ze sobą przez wiele lat i stworzyć – mimo przeciwności losu – udaną rodzinę.