My, Polacy, a szczególnie dzieci i młodzież cieszymy się trwającym wakacjami, urlopami, wyjazdami, po prostu wolnym, pięknym, letnim czasem. Niestety u naszych wschodnich sąsiadów wygląda to zupełnie inaczej. Wszyscy mamy świadomość, że czas wojny w Ukrainie nadal trwa i przybiera różne formy przemocy i brutalności. Cywile, w tym dzieci i młodzież cierpią i cały czas potrzebują pomocy, wsparcia, po prostu odruchów dobrego serca i działania. Dlatego też parafialny zespół Caritas przeprowadzi w dniu 27 sierpnia 2022 roku akcję „Pomóż Ukraińcom w Ukrainie”, której głównym celem będzie zebranie środków pieniężnych, a następnie zakup konkretnych rzeczy, w zależności od istniejących potrzeb, mieszkańcom, którzy przez cały czas pozostają w Ukrainie. Nawet pomoc kilku rodzinom, czy też dzieciom ma sens, zarówno humanitarny, jak i chrześcijański. Aby wyjść do Was, drodzy Parafianie, móc się z Wami spotkać, porozmawiać, opowiedzieć o potrzebach „ludzi wojny”, zapraszamy już dziś na piknik rodzinny pod hasłem : „ Od Juniora do Seniora”, na którym oprócz atrakcji , organizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich i U.L.K.S. Centuria Chechło, przy pomocy OSP, będziemy także my, Wasz parafialny zespół Caritas. Zapraszamy serdecznie do zakupu pięknych ozdób i praktycznych przedmiotów, wykonanych podczas terapii zajęciowej, przez Seniorów z Dziennego Domu Seniora w Chechle. Czekają na Was, drodzy Parafianie inne atrakcje, również kulinarne, mnóstwo niespodzianek dla najmłodszych. Całość rozgrywek i turniejów, uświetni występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chechle, Seniorów z DzDS i KGW z Chechła. Przyjdź, zabierz swoja rodzinę, znajomych, przyjaciół. Bawmy się, a jednocześnie pomóżmy innym. Wierzymy w Was Kochani, gdyż nigdy nie zawiedliście naszego parafialnego Zespołu Caritas. Czekamy na Was przy stadionie w Chechle, 27.08 od godz. 15-tej. Do zobaczenia.
                                                                                             Szczęść Boże!