25 czerwca 2023
DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Kończy się czerwiec - miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
2. W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas Nowenny o godz. (18,00...). Do omodlenia mamy w tym czasie tyle spraw, zaś Jej serce, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania!
3. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecali opiece Bożej wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy ks.biskupa Piotra Skruchę Solenizanta. Złożone tego dnia ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam więc na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej (.18,00..).
5. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
6. Msze św. Prasa..
TACA Z NIEDZIELI 2 LIPCA W CAŁOŚCI BĘDZIE PRZEZNACZONA NA ODBUDOWĘ KOŚCIOŁA ŚW. FLORIANA W SOSNOWCU.
Anonimowemu ofiarodawcy dziękuję za ofiarę złożoną na prace konserwatorskie. Serdeczne Bóg zapłać.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
Środa, 28 czerwca - św. Ireneusz (ok. 130-202). biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca
tradycji apostolskiej i męczennik. Ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).