SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
30 lipca 2023r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na patnicze szlaki. Serdecznie dziękuję rodzinom, które przyjęły na nocleg, bądź zaoferowały jakąkolwiek pomoc utrudzonym pielgrzymom z Oraw. Zapraszamy także do udziału w naszej pielgrzymce w grupie biało-zielonej Szczegółowe informacje na plakacie. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.
2. We wtorek, 1 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuii, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła..
3. Tego samego dnia mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia.
4. W środę podczas Nowenny o godz. (,18,00..) zanosimy nasze prośby.
5. W piątek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Yianneya, patrona wszystkich proboszczów.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
7. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku.
8. Msze św. Prasa. Układała kwiaty w świątyni Barbara Kulik.
Ofiarę na prace konserwatorskie ambony złożyli: Dorota Kurowska, Anna i Tadeusz Rudy,Jolanta i Rajmund Rudy,Ewa i Cezary Zakrzewscy,NN,Halina i Lucjan Płaszewscy, Czesława Jaworska, Zofia i Kazimierz Leśniak, Natalia i Stanisław Mermel, Alicja Bretner. Serdeczne dzięki ofiarodawcom. Pan konserwator przeprasza za maleńki poślizg, deklarując zakończenie tych prac na 15 sierpnia.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Poniedziałek, 31 lipca - św. Ignacy z Loyofi (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla
którego najważniejszy
był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów (wspomnienie obowiązkowe). Wtorek, 1 sierpnia - św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik,
misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców
redemptorystów (wspomnienie obowiązkowe).
Piątek, 4 sierpnia - św. Jan Maria Yianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który
miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu
(wspomnienie obowiązkowe).