PRZEMIENIENIE PAŃSKIE
6 sierpnia 2023r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Kościół to święto obchodzi już od VI wieku, a w Polsce znane jest od wieku XI.. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
2. W sierpniu w szczególny sposób łączymy się z tak licznie pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste.
Dzisiaj spotkanie przedpielgrzymkowe w Kluczach dla grupy biało-zielonej. Początek spotkania Mszą św. o godz. 16,00. Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tych rekolekcjach w drodze. Jest również możliwość wspólnego wyjazdu na wejście pielgrzymów, w dniu 13 sierpnia na Jasną Górę. Tego dnia o godz.9,00 sprzed kościoła w Kluczach wyjedzie autokar. Natomiast Ks. Rafał Wierzbiak przewodnik Wspólnoty Skawina-Czernichów-Krzeszowice kieruje do nas następujące słowa:
3.We wtorek przeżywać będziemy święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu.
4. W środę, 9 sierpnia, święto św.Teresy Benedykty od Krzyża -Edyty Stein (1891-1942), patronki Europy. Z Olkusza wyruszy tego dnia piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Do udziału w tych wyjątkowych rekolekcjach wcześniej zapraszałem.
5. Polecamy w naszych modlitwach Panu Bogu tegoroczne zbiory, oraz wszystkich przebywających na letnim wypoczynku.
6. W czwartek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika.
7.10 września będzie mieć miejsce w Kościele bezprecedensowe wydarzenie. Po raz pierwszy na ołtarze trafi cała rodzina męczenników z Markowej, w tym nienarodzone dziecko! Organizowany jest na tę uroczystość beatyfikacji wspólny wyjazd. Pani Magdalena Palska podjęła się organizacji tego wyjazdu i będzie informować o wszelkich sprawach związanych z tym wyjazdem. Bardzo serdecznie zapraszamy.
.8. Msze św. Prasa.
Ofiarę na prace konserwatorskie ambony złożyli: Zenona i Eugeniusz Wesołowscy, Jolanta Grzanka, Irena i Tomasz Sierka, Lucyna Sierka z ul. Kluczewskiej, Antonina Sadurska, oraz Janina Baryczka. Serdeczne podziękowania .Łącznie 46 ofiarodawców na ten cel. Ofiarowała kwiaty do świątyni Małgorzata Rosikoń, które układała Barbara Kulik. Także dla Barbary Kulik, Haliny Gliwińskiej i Grzegorza Hajduły za stałą troskę o parafię, serdeczne Bóg zapłać.