1.Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w niedzielę września. Nasze modlitwy w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców będą trwały codziennie przez cały tydzień, do przyszłej niedzieli włącznie.

2.We wtorek, 12 września, w liturgii wspominamy Najświętsze Imię Maryi_ Wspomnienie to ma bardzo wyraźny polski akcent, bo ustanowił je papież Innocenty XI jako dziękczynienie za ocalenie chrześcijańskiej Europy przed nawałą turecką w 1683 roku, do czego przyczynił się król Jan III Sobieski.

3 W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem -znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także makiem naszej nadziei.

4. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy piątek) umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która - jak nikt inny — była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

5. W przyszłą niedzielę, 17 września, przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jednocześnie będziemy obchodzili kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku.

6. Msze św. Prasa. Gość Niedzielny po raz ostatni został dostarczony do naszej parafii.

7. Ofiary na prace konserwatorskie ambony złożyli: Dorota i Andrzej Kleczko, oraz NN. Serdeczne Bóg zapiać. Grzegorzowi Hajdule serdeczne dzięki za prace w świątyni.

Serdecznym podziękowaniem pragnę objąć tych wszystkich , którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie uroczyści odpustowej. Myślę o każdym z Was ze szczególną wdzięcznością. Dziękuję za prace porządkowe w świątyni, wokół kościoła i na plebanii. Bóg zapłać za każdy gest dobroci ofiarowany Maryi, patronce naszej parafii.