8 października 2023

DWUDZIESTA SIÓDMA NTEDZDZLA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i trudnych doświadczeń. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Na nabożeństwo październikowe w tym tygodniu gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. (17,30...) .Modlitwie różańcowej przewodniczą: Pon.- Koło Gospodyń Wiejskich wraz z chórem. Wt. -dzieci, Śr.- Koło Przyjaciół Radia Maryja, Czw.- dzieci, Piątek.- Nauczyciele, wychowawcy, pracownicy obsługi i administracji szkół i przedszkoli; Sob.- Róża Barbary Krawczyk. Zapraszamy.
  2. 2. W środę z modlitwą różańcową połączymy też Nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Wszystkich parafian zapraszam na to modlitewne spotkanie z Matką naszego Pana i naszą Orędowniczką.
  3. 3. W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień - Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą Zapraszam na Mszę Świętą już w piątek 13 października na godz. 19:00.
  4. 4. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia", która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła 11.

5.Ogłoszenie Caritas

1. 6. Msze św. Prasa. Zapowiedzi: Mitka Jakub par. Gorenice i Klećko Patrycja nasza par. zapowiedz II.

Ofiarę na prace konserwatorskie ambony złożyli: Janina Michał i Zofia Sobczyk z Dąbrowy Górniczej oraz Ewa i Stanisław Marek. Serdeczne Bóg zapłać. Bardzo pozytywnie oceniła Komisja WUK z Krakowa wykonaną prace. Pani Joannie Bożek dziękuję za kolejną odrestaurowaną stację drogi krzyżowej. Panu Grzegorzowi dziękuję za prace porządkowe przy kościele.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

Piątek, 13 października- bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, któiy powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich (wspomnienie obowiązkowe).