I-wsza Niedziela Adwentu Ogłoszenia duszpasterskie

1.W dzisiejszą pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem:,, Uczestniczę we wspólnocie Kościoła,
2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne adwentowe nabożeństwa, czyli Msze roratne, na które serdecznie zapraszamy: dzieci, młodzież i dorosłych.,każdego dnia na godz. 17,00.Gwiazda Betlejemska naszą przewodniczką do Dzieciątka.
3. Postarajmy się, aby głęboko przeżyć okres Adwentu, aby nie była to tylko codzienna krzątanina i gonitwa w przedświątecznych przygotowaniach, lecz aby Adwent stał się czasem prawdziwego ozbawienia. przygotowania na spotkanie z Tym, który stał się jednym z nas dla naszego
4. W ubiegłą niedzielę pobłogosławiłem opłatki na wigilijny stół, które roznosi do naszych domów pani Halina .Serdeczne dzięki za ofiary składane przy tej okazji na nasze parafialne potrzeby.
5. W poniedziałek, 4 grudnia, z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia Świętej Barbary, modlimy się szczególnie w intencji ludzi ciężkiej pracy oraz tych, którzy pracy poszukują. Górników, ich rodziny oraz solenizantki zapraszam na Mszę św. na godz. 9,00.
6. W środę, 6 grudnia, św. Mikołaja. Czy odwiedzi naszych najmłodszych parafian Święty Mikołaj ?. Przy okazji tego wspomnienia podejmijmy refleksję na temat naszego zaangażowania w dzieła charytatywne. W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy doroczne ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". To ekumeniczna akcja pomocowa, która finansuje wiele form wsparcia potrzebujących dzieci, jak ich wakacyjny wypoczynek, posiłki i stypendia, leczenie i rehabilitację itp.
7. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia rozpoczynamy parafialne rekolekcje adwentowe, które poprowadzi dla nas ks. Grzegorz Woszczek wikariusz parafii św. Andrzeja w Olkuszu. Warto przyjść i posłuchać co Pan Bóg chce nam przekazać poprzez młodego kapłana obdarowanego tak wieloma talentami. Zapraszam. Przyjdz. Naprawdę warto, nie zawiedziesz się. Program rekolekcji: W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy.
8. W przyszłą niedzielę - w drugą niedzielę adwentową będziemy szczególnie się modlić w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną
9. Obchodzącym urodziny i imieniny w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.
10. Msze św. Prasa. Podziękowania: Dekoracje adwentową przygotowała z wielką starannością i osobistym pomysłem Barbara Kulik. Plansze roratną :Aneta i Krzysztof Żmudka, oraz Magdalena Palska. Serdeczne dzięki za stałą dyspozycję mimo wielu zajęć. Arturowi Janda i Grzegorzowi Hajduła składam serdeczne podziękowania za odśnieżenie otoczenia kościoła, parkingu,dróg i ścieżek przed plebanią. Zmiana antypedii oraz obrusów w świątyni to stała troska pani Haliny. Wielkie dzięki.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedziałek, 4 grudnia - św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującym i narażonym na utratę życia.
Również w poniedziałek, 4 grudnia - -św. Jan Damasceński, kapłan i doktor Kościoła, wybitny herold prawdy o wniebowzięciu Maryi.
W środę, 6 grudnia św. Mikolaj, biskup Miry, znany z wielkiej hojności i szczodrobliwości.
W czwartek, 7 grudnia - św. Ambroży, biskup Mediolanu i doktor Kościoła, kaznodzieja i autor wielu hymnów liturgicznych; pszczelarze upatrują w nim swojego wielkiego orędownika.