28 stycznia 2024r.
CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.
2. To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.
3. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca,.
4. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz.11 i 18:30
Poświęcone gromnice staną się znakiem obecności Chrystusa - Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać.
5. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy wiec naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu.
Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie. Pamiętamy w modlitwach o siostrach, które pracowały w naszej parafii.
6. W sobotę, 3 lutego, Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. To również pierwsza sobota miesiąca.
7. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
8. Msze św. Prasa. Podziękowanie dla Huberta i Barbary Kulik.
Kończąc wizytę duszpasterską pragnę podziękować rodzinom za miłe i serdeczne przyjęcie podczas tegorocznej kolędy. W Waszych domach spotkałem się z serdecznością i życzliwością, jaka przystoi prawdziwym chrześcijanom. Niejednokrotnie można być zbudowanym Waszym świadectwem wiary i życia.. Wyrażam jedność z Wami we wszystkich problemach życia codziennego a osobistą wdzięczność w Eucharystii sprawowanej za całą wspólnotę parafialną. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na Waszych domach i miejscach pracy.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W środę, 31 stycznia - św. Jan Bosko, charyzmatyczny duszpasterz młodzieży i wybitny pedagog XIX wieku, który całe życie poświecił trosce o młodych.