PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 kwietnia 2024

1. 1. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stad czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.
  2. 2. Dzisiejsza ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.
  3. 3. Zapraszam do modlitwy w intencji Europy w dniu święta jej patronki, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
  4. 4. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. W tym dniu również przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, zatem w czasie Mszy Świętych i nabożeństwa majowego będziemy się modlić za wszystkich pracujących i tych, którzy pracy poszukują.
  5. 5. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Podczas Eucharystii o godz. (.11,00..) będziemy się szczególnie modlić w intencji naszej umiłowanej ojczyzny. Tak jak zapowiadałem w ubiegłą niedzielę uroczystością towarzyszyć będzie wspaniały koncert zat.,,Witaj Majowa Jutrzenko.,, w wykonaniu absolwentów i profesorów Akademii Muzycznej z Katowic. Zapraszam poczty sztandarowe, radnych, radę sołecką oraz wszystkich do modlitwy w int. naszej małej Ojczyzny.
  6. 6. W poprzedzający czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi; w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej ojczyźnie.

7.W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca.

1. 8. Msze św. Prasa. Podziękowanie:
  2. 9. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.