DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

1. Dziś — druga niedziela po Narodzeniu Pańskim. W dalszym ciągu pochylamy się nad tajemnicą wcielenia Słowa Bożego i Narodzenia Zbawiciela. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Swiętej zapraszam do adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. We wtorek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli, misyjny Dzień Dzieci, a zarazem Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. W Kościołach Wschodnich tego dnia jest obchodzona wigilia Bożego Narodzenia. U nas porządek Mszy Swiętej i nabożeństw — jak w niedziele w ciągu roku. Błogosławieństwo kredy i kadzidła .Zachęcam, aby oznaczyc drzwi domów tą kredą, wypisując litery: C+M+B oraz cyfry bieżącego roku. Według tradycji te litery nawiązują do imion Mędrców. Inna interpretacja podaje, że ten skrót pochodzi z języka łacińskiego: Christus mansionem benedicat i oznacza Chrystus mieszkanie błogosławi. ... Składka na tacę na potrzeby misyjne Kościoła.

3. Za tydzień będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego.

4. Msze św. Prasa, Praca-Zenobia Ładoń, Halina Gliwińska

5. Porządek wizyty duszpasterskiej ...
Poniedziałek – Rodacka
Środa - Rodacka
Czwartek – Ogrodzieniecka
Piątek – Ogrodzieniecka
Sobota - Leśna

6. Wtorek godzina 16:00 młodzież - spotkanie

7. W sobotę, 10 stycznia w Domu Katolickim o godz. 16:30 odbędą się Warsztaty Liturgiczne.

Z perspektywy tych dni, pragnę podziękować za miłe i serdeczne przyjęcie podczas tegorocznej wizyty kolędowej. W waszych domach spotkałem się nie tylko z życzliwością jaka przystoi tylko prawdziwemu chrześcijaninowi, szczególnie cieszy świadectwo wiary, życia wielu z Was. Dziękuję za poczęstunek, gościnność staropolską, pomoc materialną, która jest niezbędna do podejmowania inicjatyw gospodarczych, zaufanie którym obdarzacie mnie już tyle lat, oraz wielką otwartość na posługę kapłana. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na naszych domach i miejscach pracy.

8. Zmiana tajemnic różańca

9. Już dziś pragnę zaprosić wszystkich parafian na peregrynację Krzyża oraz ikony Matki Bożej, która będzie miała miejsce w naszej parafii, w Niedzielę 15 lutego w godz. 14:30 – 17:00 Zechciejmy zapoznać się ze słowem ks. Biskupa poświęconym tym niezwykłym wydarzeniom, które czekają nas w 2016 roku.