1. Dziś — jak słyszeliśmy już we wprowadzeniu do liturgii — przeżywamy drugą niedzielę w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy i rozpoczynamy (107.) Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powyższe obchody uświadamiają nam obowiązek stałej troski o imigrantów i emigrantów, a także o jedność wyznawców Chrystusa.

2. W środę będziemy obchodzić Dzień Babci, a w czwartek — Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17°°, a następnie — Msza Święta wieczorna. Na wspólną modlitwę zapraszamy kochane Babcie, drogich Dziadków oraz wszystkich, którzy chcą im okazać swoją miłość i wdzięczność.

4. Za tydzień — ostatnia niedziela stycznia a zarazem Światowy Dzień Chorych na Trąd i zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan .

5. Porządek kolędy w tym tygodniu:

wtorek - Plac Partyzantów, ul. Piaskowa

środa - Młyńska

czwartek - Pustynna

piątek - Kluczewska

sobota, poniedziałek, wtorek - Kluczewska

6. Msze św.Prasa, Pracowały w świątyni: Jolanta Grzanka, Zenobia Ładoń .

7. W niedzielę 15 lutego od godziny 14:30 w naszej parafii będzie miała miejsce peregrynacja Krzyża S.D.M. O godzinie 16:00 odbędzie się Msza św z udziałem Ks. bp. Grzegorza Kaszaka.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: • 21 I — św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która poniosła śmierć za wiarę w Chrystusa około 305 roku, patronka dzieci, panien i ogrodników (wspomnienie obowiązkowe); • 24 I — św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej, który żył na przełomie XVI i XVII wieku (wspomnienie obowiązkowe). Niech wszyscy, którzy uciekają się do nich w potrzebie, doświadczą błogosławionych skutków ich orędownictwa u Boga.

PROŚBA DELEGATA KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI DS. DUSZPASTERSTWA EMIGRACJI POLSKIEJ

W ZWIĄZKU ZE ŚWIATOWYM DNIEM MIGRANTA I UCHODŹCY

Jednym z największych współczesnych wyzwań cywilizacyjnych i duszpasterskich jest migracja. Tej rzeczywistości doświadczają miliony Polaków, którzy opuścili swą Ojczyznę w poszukiwaniu pracy i lepszych warunków bytowych. Za nimi podążyli i podążają duszpasterze. Tylko w samej Europie pracuje około 1,2 tys. polskich księży w ramach duszpasterstwa polskich emigrantów. Odprawiają oni Mszę świętą w ponad 2 tys. kościołów i kaplic.
Nie trzeba jednak wyjeżdżać za granicę, by włączyć się w pomoc duchową i duszpasterską. Okazją do modlitewnego wsparcia będzie obchodzony w niedzielę 18 stycznia Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, na który papież Franciszek wydał orędzie pod znamiennym tytułem: Kościół bez granic matką wszystkich.
Zwracam się więc z prośbą do wszystkich duszpasterzy , by w tym dniu podjąć modlitwę za migrantów i uchodźców, a szczególnie za naszych rodaków żyjących z dala od ojczystego kraju i swoich najbliższych. Modlitwą otoczmy także rodziny żyjące w Polsce, dotknięte rozłąką i fizycznym oddaleniem. Niech Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy stanie się inspiracją do systematycznej pamięci o polskich emigrantach, jak też do coraz większej wrażliwości na sytuację tych, którzy przybywają do Polski i wśród nas szukają lepszych warunków życia.
Modlitwą i  błogosławieństwem obejmuję naszych rodaków poza granicami  kraju i ich duszpasterzy, oraz wszystkich   modlących się w ich intencjach.

bp Wiesław Lechowicz

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej