DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiejszą, drugą niedzielę Wielkiego Postu, nazywamy niedzielą Przemienienia Pańskiego ze względu na proklamowaną dziś perykopę ewangeliczną o tym wydarzeniu lub niedzielą Abrahama z uwagi na pierwsze czytanie, mówiące o tej postaci. Podziwiając wiarę Abrahama i myśląc o chwale Chrystusa, której przedsmak widzieli Apostołowie na górze Tabor, modlimy się dziś za misje i misjonarzy posłanych do narodów i wspieramy ich ofiarami składanymi do puszek.

2. W środę przypada święto św. Kazimierza, królewicza. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ,a następnie — Msza Święta wieczorna. Na wspólną modlitwę zapraszamy szczególnie solenizantów i solenizantki oraz młodzież i dzieci.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem — w sam pierwszy piątek pół godziny przed Mszą Świętą. Adoracja— w czwartek po Mszy św. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny — w sobotę o godz. 1700 Odmawianie cząstki różańca — Różaniec fatimski przed Mszą Świętą wieczorną.

4. Za tydzień — trzecia niedziela Wielkiego Postu i Dzień Kobiet. Matki, siostry, Zony, narzeczone i koleżanki polećmy w modlitwie Panu Bogu i postarajmy się, żeby tego dnia każdy miał powód do radości.

5. Dzieci szkolne otrzymają na katechezach „skarbonki wielkopostne" przeznaczone na gromadzenie drobnych oszczędności dla biednych. Przyniosą je do ołtarza w procesji z darami ofiarnymi podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

6. Zachęcamy do uczestnictwa w gorzkich żalach i drodze krzyżowej w piątek o godz.1700 oraz do spełniania innych czynów pokutnych, a także do podejmowania starań mających na celu zyskiwanie odpustów zupełnych.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + Grażyna Smętek Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek..."

8. Msze św. Prasa. Podziękowania za pracę dla Pana Artura Szygulskiego i Piotra Palskiego, oraz Zenobii Ładoń.

9. Zapowiedzi- Grzanka Leszek kaw. zam. Chechło i Sodzawiczny Teresa panna zam. Katowice par. NSPJ zapowiedź pierwsza

10. Zbiórka do puszek na Kościół Misyjny

11. W ubiegłą niedzielę rozpoczęły się nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych w parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Jaroszowcu. Msza św o godzinie 16:00 i po mszy św. Spotkanie na plebani. Wszystkich narzeczonych, którzy planują zawrzeć sakrament małżeństwa, serdecznie zapraszam do udziału.

12. W przyszłą niedzielę- spotkanie z rodzicami dzieci kl II.

13. Zachęta do udziału w rekolekcjach

14. Zmiana tajemnic różańca

15. Podziękowanie: Serdecznym podziękowaniem pragnę objąć zespół wokalno- instrumentalny Ad Dei Gloriam, który reprezentował naszą diecezję za zakończenie peregrynacji Krzyża i Ikony w Sosnowieckiej Katedrze. Jest to dla nich wielkie wyróżnienie. Za oprawę tej uroczystości otrzymali bardzo ciepłe słowa podziękowań zarówno od ks. Biskupa, organizatorów jak i uczestników. Pani Małgorzacie Binek dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu przejazdu.

Sławo duszpasterskie z okazji rekolekcji wielkopostnych

PODDAĆ SIĘ DUCHOWE J„TERAPII” Czekają nas rekolekcje wielkopostne! Przeżyjemy je pod hasłem: W Jego ranach jest nasze zdrowie! (Iz 53, 5), Chcemy odnaleźć się, wszyscy w bliskości Jezusa, naszego Boskiego Lekarza. Pragniemy przyznać się do choroby duszy i poddać się duchowej „terapii" Słowa Bożego, sakramentu pokuty, a zwłaszcza Eucharystii, tego jedynie skutecznego lekarstwa, którym jest Ciało i Krew Bożego Syna. Zobaczmy jaki jest „stan zdrowia" naszej wspólnoty parafialnej. Od poprawnie postawionej diagnozy, która unika zbytniego pesymizmu, ale też nie widzi wszystkiego jedynie w różowych kolorach, będziemy mogli podjąć następny etap pracy duchowej nad stanem dusz dzieci, młodzieży i starszych w naszej rodzinie parafialnej. Zapraszam serdecznie wszystkich na rekolekcyjne rozważania, szczególnie tych, którzy całkowicie zaniedbali swoje życie religijne. Bardzo cieszę się na spotkanie w czasie rekolekcji z dziećmi i z młodzieżą Zachęcam wszystkich do udziału słowami samego Pana Jezusa, który powiedział: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają" (Mt 9, 12).

Jesteś chory? Przyjdź do Lekarza! Przyjmy Jego diagnozę, sposób leczenia, środki lecznicze. On powie tylko słowo a będzie uzdrowiona dusza Twoja! (por. Mt 8, 8)

W tym duchu modlę się serdecznie za wszystkich moich parafian: „Na ramiona swoje weź o Panie, tych, co sami wrócić już nie mogą” (z pieśni religijnej).