Peregrynacja Krzyża i Ikony ŚDM

Msza święta koncelebrowana
pod przewodnictwem ks. bp Grzegorza Kaszaka godz 16:00

Homilia papieża Franciszka wygłoszona podczas Mszy św. w Dniu Maryjnym

"Kultura tymczasowości, względności wkracza także do przeżywania wiary" "Bóg nas zawsze zaskakuje, łamie nasze schematy, sprawia upadek naszych planów i mówi : zaufaj mi, nie lękaj się, pozwól się zadziwić, wyjdź poza siebie i idź za mną" "Zadajmy sobie dzisiaj pytanie: Czy boimy się tego czego Bóg mógłby ode mnie zażądać albo tego czego ode mnie teraz żąda?"

Zaufaj Panu już dziś - piosenka Magdy Anioł

"Nie ma sensu być kompletnym na zewnątrz, kiedy wnętrze jest zepsute. Odkryłem, że Bóg może uzdrowić Cię nie zmianiając okoliczności"  - mówi Nick Vuijc - niezwykły człowiek, którego postawa zachwyca i inspiruje pełnosprawnych ludzi na całym świecie.

Film o Nicku był wyświetlony w naszym kościele podczas rekolekcji kilka lat temu. Od tego czasu wiele się zmieniło.

Poniżej link do youtube - nowy wywiad z Nickiem:

Telewizja TRWAM opublikowała na swoim kanale na youtube krótkie podsumowanie z wywiadu z papieżem, jaki przeprowadzili dziennikarze w samolocie w powrotnej drodze z Rio. Papież odpowiadał bezpośrednio i z humorem.

"Prawda o młodzieży jest inna niż się mniema (...)" - Czego od młodzieży nauczył się papież: